SEO

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Arama motorlarındaki ücretsiz, doğal yollardan arama sonuçlarından trafik yükseltme sürecidir.

Her markanın önceliklerinin ve ihtiyaçlarının farklı olduğunu ele alırsak, tek tip bir SEO analiz sürecinden bahsedemeyiz. SEO analizi sürecine başlarken, markayla yaptığımız başlangıç toplantısında tüm ihtiyacı anlayacak doğru soruları sorarak, hızlı katkı sağlayacak işleri önceliklendirerek bir proje planı oluşturuyoruz. Daha da öncesine gidecek olursak potansiyel müşterimize ürününü/hizmetini anlamaya yönelik sorular sorduktan sonra toplantılar için yaptığımız hazırlıklarda mevcut durumu inceleyip kazanım getirebilecek konulara değindiğimiz bir ön analiz raporu oluşturuyoruz. Standart akışın nasıl olması gerektiğini incelemek isterseniz, sizin için hazırladığımız SEO analiz sürecinde kullanılan akışa göz atabilirsiniz:

01

Fizibilite

Pazar araştırması

Mevcut sitenin durumuna ek olarak sektördeki rakipleri inceliyoruz. Ayrıca yurt dışında model olarak alabileceğimiz siteleri inceleyerek potansiyelleri kaydediyoruz.

02

Hedef Kitleninin Belirlenmesi

Hedef kitlenizin yaptığı aramaları inceliyor, sizden beklentisini belirliyoruz. Hedef kitlenizin ihtiyaçlarını anlamak tüm stratejinin en önemli noktalarından biridir. Buna istinaden içerik stratejinizde kullanacak konu tiplerini ve içerik tiplerini belirlemiş oluyoruz.

03

Trafik Öngörüsü

1 ayda X,Y,Z kelimelerinde 1. sıra garantisi” gibi doğruluktan uzak bir yaklaşım yerine farklı araçlardan faydalanarak kapsamlı bir anahtar kelime analizi yaptıktan sonra bu kelimeleri kategorilendirerek, ilgili anahtar kelimeler hedeflendiğinde farklı zaman dilimleri ve senaryolar için elde edilebilecek potansiyel trafik miktarını ölçümlediğimiz forecast (öngörü) raporları oluşturuyoruz. Öngörülen başarı teknik işlemlerde IT ekibinden alınacak destek, önerilen içeriklerin vaktinde hazırlanması gibi birçok farklı parametreden etkilendiğinden gerçekleşme olasılıkları üzerinden değerlendirerek gerçekçi bir kurgu oluşturmaya özen gösteriyoruz.

04

Harekete Geçme

Seo analizi, web sitesi trafik analizi (organik) ve arama motorları optimizasyon çalışmaları. Analizlerini yaptığımız verileri inceleyerek yönveriyoruz.


YUKARI